Zájem o reality na severovýchodě republiky stále roste

Bydlení v Moravskoslezském kraji bylo téměř odedávna propojeno hlavně s hornictvím a s tím souvisejícími průmyslovými obory. Ostrava byla nazývána ocelové srdce republiky. Časy se avšak proměnily a těžba nerostných surovin se ukončuje, v chodu už je jen pár dolů v karvinské části OKD. Lidé z oblasti musí hledat nové příležitosti na trhu práce, i přesto však zájem o ostravské reality přetrvává.

Výše zmíněný region se proměňuje na centrum kultury a administrativy. Velmi populární je kupříkladu hudební festival Colours of Ostrava, jenž má v každém ročníku tisíce fanoušků. Další turisty populární památky jsou svázané s rázovitostí tohoto kraje, kupříkladu muzeum hornictví na Landeku.

Vedle průmyslového ostravsko-karvinského kraje působí sousední Opava jako průzračný klenot. Taky se označuje jako hlavní město Slezska. Opava je už tradičně spíše město spjaté s kulturou, své sídlo tu má mimo jiné památník Petra Bezruče… I proto je po bytech v okrese Opava velká poptávka. Poblíž těchto měst jsou místa v přírodě, jež lákají řadu cestovatelů. Z jedné strany je to nedaleko do Beskyd a na západní stranu, kousek od Opavy vystupuje podhůří kopců v Jeseníkách.

Slezsko má i méně známou část historických skutečností. V nedalekém mikroregionu Hlučínsko bylo pro jejho obyvatele možné mít až donedávna dvojí občanství, německé a české. Tento kus země byl totiž k Československu přidán po téměř dvou stech letech odloučení v roce 1920. Tudíž lidé z této části okresu Opava hledali pracovní nabídky v Evropské unii ještě dřív, než do ní vstoupila Česká republika. Práce v Ostravě ale existuje. Při hledání pracovních příležitostí vedou například weby, které pravidelně nabízejí nové inzeráty.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Zájem o reality na severovýchodě republiky stále roste
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: JosefVarem