Úsporný program Nová zelená úsporám směřuje k domácnostem i podnikům

Nevíte, který typ vytápění a ohřívání teplé vody by pro vás byl co nejvýhodnější? Zvláště pokud topíte tuhým palivem, popřípadě elektrickou energií anebo plynem, s touto variantou budete potěšeni. Všechny obnovitelné zdroje energie jsou dobré jak z pohledu financí, jež v dlouhodobém časovém horizontu ušetříte, ale i z toho důvodu, že se rozhoupáte k využívání ohleduplného energetického zdroje.

Je tu podpůrný program Nová zelená úsporám

Když omezíte ekologické zatížení, přebudování objektu můžete směle dotovat z inovátorského programu Nová zelená úsporám, jejž podporuje Státní fond životního prostředí. Mnozí z nás už slyšeli o programu Nová zelená úsporám. Jelikož v tuzemsku program Nová zelená úsporám úspěšně běží několikátý rok. Jedná se o dotace pro energetické úspory a obnovitelné zdroje energie. Zásluhou programu Nová zelená úsporám se dají pořídit kupříkladu tepelná čerpadla anebo fotovoltaické soustavy. Před nákupem si zjistěte, zda jste schopni splnit podmínky potřebné pro získání podpory z programu Nová zelená úsporám.

Využijte sluneční energii

V současné době je mnohokrát zmiňovaný solární ohřev vody, pomocí kterého se dá hodně ušetřit za energie. Ekonomicky výhodná je kupříkladu investice do solárního systému ROTEX, systém je zformován solárními kolektory a akumulační nádrží s vysokým tepelným dosahem. Důvěryhodná solární souprava dokáže převést až 80 procent ze sluníčka na teplo, a to pak uchovávat v akumulační nádrži.

Jako na sluneční soustavu, tak i na fotovoltaické soustavy můžete snadno obdržet finanční příspěvek. V České republice se fotovoltaika velmi používá, její role spočívá v transformaci energie ze slunečních paprsků na elektřinu. Dotace může být až do výše sto tisíc korun. Investice do panelu může být vysoká, nebo nízká, závisí už jen na vás, a na tom, jaký výkon solárního panelu byste si přáli. Nejslušněji nakoupíte například na internetových stránkách Iqenergy.cz, které provozuje SPOZE, společnost s ručením omezeným.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Úsporný program Nová zelená úsporám směřuje k domácnostem i podnikům
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR