4 způsoby jak ušetřit, když kupujete zásnubní prsten

Asi vám nemusíme říkat, že zásnubní prsteny stojí hodně peněz. Abychom byli konkrétní, průměrný prsten stojí 5403 dolarů. V následujícím textu se dozvíte, jak získat za své peníze co nejvíce, ať už máte rozpočet jakýkoliv.

Co nejvíce užitku z omezeného rozpočtu

Jak roste karátová váha a zlepšuje se barva a stupeň čistoty, cena diamantu roste. Přitom běžné oko jen těžko rozezná rozdíl mezi „čistý“ a „téměř čistý“, takže i když zaplatíte velkou sumu za dokonalost, je dosti pravděpodobné, že ji ani nepoznáte. Je to jako byste si nechali natřít dům zespodu, sice tam ta barva je, ale vy ji stejně nevidíte. Proto se doporučuje zvolit okem čistý diamant, který je pro netrénovaný zrak dokonalý a zároveň finančně dostupnější.

Volte zlato místo platiny

Platina má mnoho výhod, je odolná, takže je vhodná pro sportovně založené a aktivní lidi. Je to přírodní bílý kov, čili nezmění barvu a nechytne nežádoucí odstín. Zářivě se leskne a zároveň je jemně hedvábná. Ale všechny tyto kvality něco stojí. Platina je třicetkrát vzácnější než zlato, a proto jsou platinové šperky také daleko dražší. Platinu můžete nahradit bílým zlatem, sice přijdete o některé vlastnosti kovu, ale získáte stejný výraz a vzhled šperku. Bílé zlato je stálý prvek, je odolné proto rzi a skvrnám. Vypadá opravdu pěkně a co je důležité, cena je oproti platině příznivější.

Tvar emerald

Brus Emerald má méně fazet (to jsou plošky, které odrážejí světlo a diamant pak „září“), takže nebude tak blyštivý, ale díky šířce může diamant pokrýt větší plochu prstenu než jiné tvary při stejné karátové váze, vypadá tedy větší. Emerald je zároveň nadčasový styl, takže váš prsten nebude nikdy pasé.

Koupě prstenů v sadě

Toto řešení nepřipadá v úvahu, když má být žádost o ruku překvapení. Ale pokud se vy a vaše budoucí snoubenka rozhodnete koupit ten správný prsten společně, můžete využít speciální akce, kdy zakoupíte zásnubní prsten spolu se snubními prstýnky, a tím ušetřit.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - 4 způsoby jak ušetřit, když kupujete zásnubní prsten
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: Eppi