Podcenit byste neměli povinná i doporučená očkování, ani očkování do ciziny

Cestování mimo naše hranice s sebou přináší nespočet zajímavých zážitků, barevných fotek, nová přátelství i pracovní zkušenosti. Nikdo si však nepotřebuje přivézt zpět domů nepříjemnou, či hůř nevyléčitelnou nemoc. Exotické destinace mohou být pro klasického turistu nebezpečené zejména kvůli bakteriím a virům, jež se v České republice nevyskytují. Právě z toho důvodu jsou třeba v Africe některá očkování nikoliv doporučená, ale povinná. Před cestou do exotických destinací je vhodné absolvovat konzultaci, kterou vám poskytne očkovací centrum Praha, anebo i další očkovací centra v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

Takováto pracoviště se specializují jak na očkování povinná, tak na očkování do ciziny i na doporučená očkování. Očkovací plán před cestou mimo republiku, kde je třeba očkování proti žluté zimnici povinné, je nutné navrhnout už několik měsíců před dovolenou. Poradna cestovní medicíny svým klientům zajišťuje nejen očkování do ciziny, ale zajistí i medikamenty, vybaví lékárničku, předepíše antimalarika, antibiotika, léky proti střevním potížím. Poradna je také schopná vystavit klientovi mezinárodní očkovací průkaz. V poradně jsou rovněž k dostání extrémí repelenty, ale lze zde dostat i obecné rady a doporučení na cesty do exotických končin.

Očkovací centrum je praktickým společníkem nejenom před cestou do zahraničí, delším pobytem v cizině, ale i podstatným zařízením při očkování proti závažnějších chorobám. Zájemců jsou podávána očkování proti klíčové encefalitidě, černému kašli, meningokoku, dětské obrně, pásovému oparu, planým neštovicím, pneumokoku, tetanu, rakovině děložního čípku, vzteklině nebo třeba záškrtu. Nebezepčená dokáže být také žloutenka, očkuje se proti žloutenkovým typům A i B. Také si zde můžete nechat komplexně vyšetřit svoji imunitu.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Podcenit byste neměli povinná i doporučená očkování, ani očkování do ciziny
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR